Wernisaż wystawy “Akt i portret”

24 lipca 2015 r. o godz. 18:00 w Wieży Ciśnień Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej „Akt i portret” pana Mieczysława Szczepańskiego, na którą składa się z 47 prac przedstawiających piękno kobiety. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do końca 31 sierpnia 2015r.

Sponsorami wystawy są: piekarnia „P.P.H. Krawczyk”, firma „Normatech„, firma „Krzysztof Sokół P.H.U.” oraz Alter Ego Cafe.

Mieczysław Szczepański zaczął się interesować fotografią bardzo wcześnie. Już jako małe dziecko chętnie robił zdjęcia ale jego pasja na poważnie rozwinęła się gdy był uczniem Technikum Mechanicznego. Uczęszczał wtedy do Koła Fotograficznego w Domu Kultury a fotografii uczył go Mieczysław Kowalski. To właśnie dzięki niemu poznał podstawy dobrej fotografii.

Jednak po szkole przyszedł czas na wojsko, później założenie rodziny. Nadmiar obowiązków sprawił, że zaniedbał swoją pasję. Dopiero po latach kiedy dzieci dorosły zajął się ponownie fotografią, już nie analogową, ale cyfrową. Wstawiał swoje prace w Internecie na stronie www.digart.pl, gdzie poznałem wirtualnie Katarzynę Krzywicką. To właśnie ona zachęciła go do pokazywania swoich prac. Następną ważną osobą na jego drodze była Katarzyna Gritzmann, która wprowadziła go do Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Z czasem nabrał pewności siebie, zobaczył że jego zdjęcia mogą podobać się ludziom i tak właśnie powstała wystaw “Akt i portret” – pierwsza wystaw autorska pana Mieczysława.

Wernisaż wystawy “Akt i portret”