Dzień Pszczoły w Muzeum

W piątek 7 sierpnia 2015 r. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Pszczoły w ramach akcji „Lato w Hucie”.

Na uczestników pikniku czekały liczne konkursy i zajęcia edukacyjne, degustacja różnych rodzajów miodu, które Muzeum otrzymało z gospodarstwa agroturystycznego Ryś z Mąchocic Kapitulnych oraz pokaz sprzętów używanych przez pszczelarzy. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia stroju pszczelarza oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć z rzeźbami Mai i Gucia, znanych dzieciom postaci z bajki “Pszczółka Maja”. Rzeźby zostały wypożyczone na tą okazję od Pana Kazimierza Kopcia.

Podczas pikniku można było dowiedzieć się jak pomagać pszczołom, jakie produkty otrzymujemy dzięki ich pracy a także jakie rolę pełnią one dla środowiska oraz życia człowieka. Pogadankę dla dzieci przygotowała Pani Anna Stępień z Nadleśnictwa Starachowice.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc przy organizacji pikniku.

Galeria:

Dzień Pszczoły w Muzeum