Wystawa “Świat zmysłów”

Od 9 listopada 2015 r. do 4 lutego 2016 r. w Muzeum Przyrody i Techniki można było zwiedzić interaktywną wystawę “Świat zmysłów” przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wystawa była kontynuacją cyklu wystaw interaktywnych „Nauki dawne i niedawne”, która dwa lata wcześniej również gościła w Muzeum w Starachowicach.

“Świat zmysłów” była ekspozycją interaktywną, podzieloną na 3 części: Receptory, Mono czy stereo oraz Iluzje. Dzięki 30. stanowiskom uczestnicy odwiedzający wystawę mogli poprzez zabawę, zagadki i ciekawostki poznać prezentowane zjawiska i odkryć tajniki funkcjonowania narządów zmysłów. Uczestnicy mieli również możliwość samodzielnie wykonać pomiar, prostą obserwację oraz oszukać własne zmysły.

Wystawę odwiedziło ponad 500 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz turyści indywidualni. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i już dziś możemy zdradzić, że niedługo zagości u nas trzecia część wystawy pn. „Wszystko… jest liczbą”

Tekst: Katarzyna Surma
Fot.: Justyna Jagieła