Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

2  kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi ,,Otwórzmy Świat” w Starachowicach zapraszając do współpracy Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach tego dnia zorganizowało spotkanie na którym zaprezentowano monografię  wieloautorską  ,,Aspi-racje. Naukowy obraz osób z zespołem Aspergera w aspekcie terapeutycznym, kulturowym i komunikacyjnym”. Następnie odbył się panel dyskusyjny  na temat – Miejsce osoby z autyzmem we współczesnym społeczeństwie. W całym spotkaniu brały udział  osoby z autyzmem ich rodziny i najbliżsi. Miłą niespodzianka był piękny niebieski tort oraz symboliczne niebieskie balony wypuszczone przez wszystkich uczestników do nieba.

Galeria:

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie