Spektakl “Speed dates show”

warsztaty

W niedzielę, 3 lipca 2016 r., w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się spektakl “Speed dates show”, który zakończył tygodniowe warsztaty teatralno-taneczne “Tu Teatr” organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach.

Od poniedziałku do soboty Katarzyna Gocał i Karol Pruciak, profesjonalni aktorzy-taneczni, absolwenci Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, prowadzili warsztaty w MDK w Starachowicach. Obejmowały one m.in. ćwiczenia redukujące tremę i stres, ćwiczenia improwizacyjne, elementarne zadania aktorskie.

Zwieńczeniem tygodniowej imprezy był niedzielny spektakl “Speed dates show” inspirowany zjawiskiem szybkich randek. Opowiadał on o młodych ludziach, żyjących w kulturze przesytu ze zmieniającymi się jak kadry w teledyskach sklepowymi wystawami. Kulturze, w której bohaterami stają się ikony popkultury, celebryci z kolorowych pism, a kicz sposobem na zagłuszenie wewnętrznej pustki.

Tekst: Katarzyna Surma

Spektakl “Speed dates show”