Muzealne spotkanie z książką

30 września 2016 r. w Kinie Kotłownia na terenie Muzeum Przyrody i Techniki odbyło się kolejne spotkanie z książką tzw. “Stalówka”, poświęcone publikacji „Wielcy Polacy z ziem Rzeczpospolitej Obojga Narodów”, tom IV.

“Stalówka” zorganizowana została przez Komisję Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu Rady Powiatu Starachowickiego oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania Pani Wojewody – Agaty Wojtyszek, Starosty Starachowickiego – Dariusza Dąbrowskiego oraz wszystkich przybyłych gości.

Podczas “Stalówki” obecni byli również br. Albert Gizan z Opactwa Cystersów w Wąchocku, który w publikacji pisał o Janie Piwniku „Ponurym”, dr Anna Kawalec, opowiadająca o mjr Henryku Dobrzańskim „Hubalu” oraz mgr inż. Marceli Łasocha, który przybliżył postać Stefana Władysława Bryły, polskiego inżyniera budowlanego, pioniera spawalnictwa i konstrukcji spawanych. Goście mogli obejrzeć również projekcję filmu, poświęconego Jadwidze Prendowskiej.

Źródło: Powiat Starachowicki

Muzealne spotkanie z książką