Budki lęgowe dla wróbli

W dniu 17 listopada br. na terenie Parku Miejskiego zamontowane zostały budki lęgowe dla wróbli. Schronienia te zostały przygotowane przez uczestników VIII edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony Świat naszej Ziemi”.

Tegoroczna edycja Festynu odbyła się 7 października br. w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod hasłem „Wróbel – twój mały przyjaciel”. Nasi najmłodsi uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomocą dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Domki dla wróbli, które pojawiły się w Parku Miejskim  pozwolą na przywrócenie populacji tego ptaka, który odgrywa ważną rolę w ekosystemie miejskim.

Drodzy uczestnicy festynu, Wasza piękna postawa ekologiczna  pozwoli na to, aby ten najsympatyczniejszy ptak znów zagościł w naszym mieście .

Galeria:

Tekst: Justyna Sadza

Zdjęcia: Referat Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w  Starachowicach

Budki lęgowe dla wróbli