VI Noc Muzeów pt. „Stare kompy w starej hucie”

W dniu 13 maja 2017 r. odbyła się VI Noc Muzeów pt. „Stare kompy w starej hucie”. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Starachowic i nie tylko.

Tegorocznym tematem przewodnim były stare komputery, konsole oraz gry komputerowe. Zwiedzający mogli przenieść się razem z nami w niezapomniany świat starych gier i ich bohaterów. Można było zobaczyć kultowe maszyny takie jak ZX Spectrum, ATARI, Commodore 64, Amiga a także konsole Nintendo, Pegasus Sega oraz PlayStation. Do użytku zwiedzających oddano 41 w pełni sprawnych stanowisk komputerowych, na których można było pograć m.in. w Super Mario, Pack Mana, Króla Lwa czy Mortal Kombat.

Podczas Nocy Muzeów rozegrano też turniej w Tekken 3 który cieszył się ogromnych zainteresowaniem i wzbudził wiele emocji wśród zwiedzających.

Tą wyjątkową atrakcję zapewnili pasjonaci starych gier i kolekcjonerzy zabytkowego sprzętu komputerowego: Patryk i Marcin Kosowscy, Marcin Szkudlarek i Dariusz Szymeczko znani starachowiczanom z organizacji imprez pod nazwą “Starachowickie Retro Granie”.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru zwiedzający mogli odwiedzić muzealne ekspozycje, porozmawiać z przewodnikami a także skorzystać z Nocnego Zwiedzania z latarkami które cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!!!!

Galeria:

Tekst, zdjęcia: Justyna Jagieła

VI Noc Muzeów pt. „Stare kompy w starej hucie”