Targi Turystyczne “AGROTRAVEL 2017”

W dniach 7 – 9 kwietnia 2017 r. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w IX Międzynarodowych Targach  Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, odbywających się w Kielcach.

Tegoroczne targi turystyki wiejskiej i agroturystyki a także targi zdrowia i urody, obfitowały w wiele ciekawych spotkań, konferencji , warsztatów, występów zespołów ludowych. Podczas targów można było  zapoznać się z formami spędzania wolnego czasu zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Prezentacjom poszczególnych stoisk towarzyszyły liczne konkursy z nagrodami. Zwiedzający mogli zobaczyć stroje ludowe, spróbować regionalnych przysmaków. Podczas targów odbyła się konferencja naukowa pt.: „Turystyka prozdrowotna na obszarach wiejskich. A także jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych.

Na tegorocznych targach AGROTRAVEL, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach promowała pani Aleksandra Rokoszna, Opactwo Cystersów w Wąchocku Brat Albert Gizan zaś Powiat Starachowicki pan Piotr Gos. Podczas targów prezentowano ofertę edukacyjną oraz kulturalną muzeum, ofertę Opactwa Cystersów w Wąchocku, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich a także walory Powiatu Starachowickiego. Odwiedzający pytali główne o ekspozycje muzealne, możliwość zwiedzania Muzeum oraz Opactwa, atrakcje turystyczne w powiecie a także szlaki rowerowe.

Galeria:

Targi Turystyczne “AGROTRAVEL 2017”