Międzynarodowe Targi Turystyki “W stronę słońca”

W dniach 25 – 28 maja 2017 r. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” odbywających się w Opolu.

Na opolskim rynku swoją ofertę prezentowało 100 wystawców z kraju oraz z zagranicy m.in. z Ukrainy, Litwy, Węgier, Czech i Niemiec a także regiony partnerskie Opolszczyzny. Targi to okazja do zapoznania się z ofertą turystyczną poszczególnych miast, regionów, organizacji a także z zagraniczną ofertą turystyczną. Na uczestników czekało wiele atrakcji: spotkania z podróżnikami, występy, seminaria, liczne konkursy z nagrodami. Na stoisku Opolskiej Wioski Smaków można było spróbować lokalnych przysmaków, zobaczyć regionalne produkty i wyroby rzemieślnicze. Podczas tegorocznych targów można było zapoznać się z formami spędzania wolnego czasu zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Targi to doskonała okazja dla fanów turystyki krajowej, amatorów wczasów pod gruszą, a także nauczycieli poszukujących propozycji na zielone szkoły i wycieczek klasowych.

Swoje stoisko podczas targów prezentowało również Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich. Udział w targach miał na celu promocję Muzeum: oferty edukacyjnej oraz kulturalnej, walorów powiatu starachowickiego, szlaków rowerowych oraz pieszych a także Stowarzyszenia, Szlaku Cysterskiego oraz walorów turystycznych gmin należących do Stowarzyszenia. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na różnorodność prezentowanych atrakcji. Muzeum Przyrody i Techniki reprezentowane było przez Aleksandrę Rokoszną, zaś Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich przez panią Milenę Dudek.

Galeria:

Międzynarodowe Targi Turystyki “W stronę słońca”