Zajęcia przyrodnicze prowadzone w ramach wystawy „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach przyrodniczych prowadzonych w ramach wystawy czasowej„Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”.

Do wyboru mają Państwo następujące zajęcia:

1.„Pracowite pszczoły”

Każdy ogród jest pełen owadów, mimo że nie zawsze je widzimy i zdajemy sobie spraw z ich obecności. Podczas zajęć  dowiemy się, jaką rolę w przyrodzie odgrywają owady zapylające oraz dlaczego warto je chronić.

Lekcja skierowana do przedszkoli, szkół podstawowych klasa I – III

2. „Pszczela rodzina”

Świat pszczół to nie tylko produkcja pysznego miodu, ale także dokładnie zorganizowana sieć społeczna i niezwykłe zwyczaje. Na zajęciach dowiemy się, kto mieszka w ulu i jaką rolę w nim pełni.

Lekcja skierowana do przedszkoli, szkół podstawowych klasa I – III

3. „Pszczoła miodna i nie tylko: poznajemy zapylacze”

Owady pożyteczne przyczyniają się do zapylania kwiatów oraz pomagają zwalczać szkodniki roślin w ogrodzie. Poznaj je bliżej i zaproś do swojego ogrodu!

Lekcja skierowana do szkół podstawowych klasa IV – VI

4. „Mały skarb – Pszczoła miodna”

Pszczoła miodna, Apis mellifera, owad zaliczany do rodziny pszczołowatych, rzędu błonkówek – jak jest zbudowana ? Czy pszczoły w ulu są różnej wielkości?  Jak długo żyje pszczoła? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź podczas zajęć.

Koszt: 4 zł/os.

Lekcja skierowana do szkół podstawowych klasa VII – VIII, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych

5. „Społeczność pszczół”

Kto zamieszkuje ul? Czy królowa jest tylko jedna? Czy truteń ma w ulu słodkie życie? Pszczela społeczność od zawsze fascynowała człowieka. Podczas zajęć dowiemy się kto zamieszkuje ul, jaka panuje w nim hierarchia oraz poznamy sposoby komunikacji pomiędzy pszczołami.

Koszt: 4 zł/os.

6. „Współczesne zagrożenia dla pszczół i konsekwencje dla człowieka”

Zajęcia zapoznają uczestników ze współczesnymi zagrożeniami dla pszczół i owadów zapylających: Pestycydy i insektycydy, wypalanie traw, wypielęgnowane trawniki. To tylko niektóre z nich. Na zajęciach poznamy formy ochrony pszczół  w swoim najbliższym otoczeniu.

Koszt: 4 zł/os.

Rezerwacja lekcji z tygodniowym wyprzedzeniem.

Wszelkie informacje i rezerwacje grup prowadzi Recepcja Muzeum (ul. Piłsudskiego 95): tel. 783-730-094 lub 041 275-40-83, recepcja@ekomuzeum.pl

Serdecznie zapraszamy !!!