Zoom in Regular Zoom out

„Zimowy Wjazd do Huty 2018”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych organizuje cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą „Zimowy wjazd do Huty”. Tegoroczna edycja warsztatów rozpoczyna się 12 lutego i trwa do 23 lutego 2018 r.

Podczas ferii w Muzeum odbywają się zajęcia warsztatowe, historyczne oraz przyrodnicze. Warsztaty prowadzone  są w godz.: 10:00 – 12:00 i 12:00 – 14:00 na terenie Muzeum. Skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt to 5 zł od osoby za jedne zajęcia.

Rezerwacje przyjmowane będą od 29 stycznia 2018 r. w budynku recepcji Muzeum lub pod numerami tel.: 783-730-094, (41) 275-40-83 wew. 29.

Muzeum zastrzega prawo do zmiany zajęć.

Harmonogram zajęć znajduje się w załączniku.

Proponowane zajęcia:

1. Ceramika

To zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy tworzą własne wyroby ceramiczne. Uczą się jak przygotować glinę, jak nadawać jej pożądane formy i kształty, jak je zdobić oraz w jaki sposób nadać im trwałość. Uczestnicy zapoznają się również z historią zastosowania naczyń glinianych.

1. Walentynkowy decoupage

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów stosowana już w średniowieczu. Polega ona na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa), a następnie lakierowaniu takiej powierzchni, aby wzór „wtopił” się w ozdabiany przedmiot. W trakcie zajęć uczestnicy przekonają się, że nie będąc osobą uzdolnioną plastycznie można samodzielnie wykonać ciekawe, piękne drobiazgi i upominki dla siebie i bliskich a przy okazji wykorzystać niepotrzebne w domu rzeczy (np. płyty CD, słoiki).

1. Zrób to sam

Zajęcia praktyczne podczas których uczestnicy dowiedzą się jak z łatwo dostępnych materiałów lub niepotrzebnych rzeczy wyczarować m.in. biżuterię czy kolorowe ozdoby do domu.

1. Wyprawa do cyrku

Cyrk to magiczny zakątek, w którym odbywają się niezwykłe przedstawienia, a ich bohaterowie tworzą niezwykłą magię, której stać się możemy częścią. Podczas zajęć będzie możliwość wyczarowania tego fantastycznego miejsca.

1. Masa solna – czyli coś z niczego

Masa solna to wspaniały budulec, dzięki któremu możemy tworzyć rozmaite prace według własnej wyobraźni. Tak wyczarowane własne kompozycje plastyczne można pokryć różnokolorowymi farbkami. Dzięki temu powstają oryginalne, jedyne w swoim rodzaju małe dzieła sztuki. Kto by pomyślał, że masa solna może dostarczyć tyle radości i pobudzić nasze umysły do twórczych działań?

1. W krainie wiecznej zimy

Czy wiesz gdzie znajduje się Antarktyda? Dlaczego jest tam zimno? Które zwierzęta są na tyle odważne, żeby tam mieszkać? Wybierz się w podróż oczami wyobraźni do krainy wiecznego lodu.

1. Kartonowy świat

Wyczaruj świat z papieru – na zajęciach będziemy budować makiety z papieru. Tym razem zbudujemy lecznicę zwierząt w której znajdzie się gabinet, lekarze, pacjenci i park dla milusińskich. Podczas zajęć opowiemy jak dbamy o nasze zwierzęta.

1. Wyspa Minionków

Małe żółte stworki, które opanowały ziemię – tak to Minionki. Na zajęciach wykonamy makietę wyspy na której żyją Minionki. Każdy z uczestników warsztatów sam zaprojektuje swojego stworka i wszystkie razem umieścimy na wspólnej wyspie.

1. Zabawy z wodą i powietrzem

Dowiadujemy się tu skąd pochodzi woda w naszych gospodarstwach domowych i jak wygląda droga, którą musi pokonać, aby do nas dotrzeć. Zajęcia maja na celu przedstawienie za pomocą eksperymentów właściwości fizyczne wody i powietrza. Jednym z doświadczeń będzie stworzenie magicznego płynu, który przeczy prawom fizyki oraz latający pojazd napędzany powietrzem.

1. Mozaikowe obrazy

Zajęcia składają się z części teoretycznej oraz praktycznej, w pierwszej uczestnicy dowiedzą się co to jest mozaika, skąd się wywodzi oraz z jakich materiałów może być wykonywana. W części praktycznej samodzielnie wykonają swoje mozaikowe obrazy przy użyciu kolorowego papieru.

1. Malowanie na folii

Malowanie na folii to nie tylko świetna zabawa ale także umiejętność. Na takiej powierzchni całkiem inaczej maluje się niż na papierze. Uczestnicy na zajęciach własnoręcznie stworzą kolorowe pejzaże. Dzięki tej technice pobudzą swoje zmysły dotyku, słuchu czy wzroku.

1. Malarstwo prehistoryczne

Podczas części teoretycznej warsztatów, uczestnicy zapoznają się ze sztuką prehistoryczną, poznają zasady  powstania malarstwa naskalnego. Podczas krótkiej prezentacji zobaczą przykłady sztuki prehistorycznej w malarstwie oraz rzeźbie. W części praktycznej zajęć uczestnicy spróbują swoich sił w stworzeniu własnych malowideł na szarym papierze.

1. Koci przyjaciele

Już od dwunastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota! To wielkie święto futrzaków i wszystkich ich wielbicieli. Z tej okazji podczas zajęć wykonamy swoje własne papierowe kotki. Jeśli nie posiadasz futrzastego przyjaciela, to po wizycie w naszym Muzeum będziesz już go miał 🙂

1. Zimowe krajobrazy

Są ferie, więc musi być też śnieg! Czekając na prawdziwą zimę „jak z obrazka”, wykorzystując nieoczywiste materiały, wspólnie stworzymy wspaniałe zimowe prace plastyczne.

1. Bajkowy zamek

Dzięki odrobinie papieru i kilku rolkom po papierze toaletowym, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, możemy przenieść się w niezwykły, bajkowy świat. Podczas zajęć zamienimy się w księżniczki lub rycerzy i zbudujemy imponujący, kolorowy zamek.

Załącznik:

Harmonogram zajęć

EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Zobacz co Cię u nas czeka:

Licznik Odwiedzin

Archiwum

wso shell IndoXploit shell r57 shell instagram takipçi hilesi hacklink satış wordpress download hacklink Google hacklink