„Muzeum na Święta”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach świątecznych “Muzeum na święta”.

Kolejny raz proponujemy wszystkim chętnym zajęcia świąteczne związane z naszą tradycją i kulturą.

W tym roku przygotowaliśmy dwa tematy zajęć:

• Decoupage w dwóch wariantach, do wyboru:

– ozdabianie płyt CD/DVD (uczestnicy przynoszą niepotrzebne płyty CD/DVD)

–  własnoręcznie wykonana pisanka

Uczestnicy zajęć, za pomocą wyciętych z serwetek motywów/wzorów, stworzą niepowtarzalne ozdoby świąteczne;

• Tradycyjna Palma Wielkanocna

Uczestnicy warsztatów poznają zwyczaje związane z Palmą Wielkanocną, symboliką materiałów używanych do wyplatania tej świątecznej ozdoby (trzcina, bukszpan, borówka, bazie, widłak, bibuła-krepina, kwiaty). Następnie każdy z uczestników samodzielnie wykona własną palmę, którą będzie mógł zabrać do domu.

Termin warsztatów to 12.03 – 28.03.2018

Cena uczestnictwa to 6 PLN od osoby, czas trwania 90 min.,

maksymalna liczba uczestników – ok. 25 osób w grupie.

Zajęcia skierowane do wszystkich grup wiekowych.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 41 275 40 83 wew. 29, kom. 783 730 094, lub na adres mpt@ekomuzeum.pl, a także w budynku recepcji ul. Piłsudskiego 95.

„Muzeum na Święta”