Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy “Ostatnie gąski. Pięćdziesiąta rocznica wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach”, który odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 17:00 w budynku Hali Lejniczej.

19 marca 1968 roku ostatecznie wygaszono nasz Wielki Piec. Zakończył się tym samym ważny rozdział historii miasta (pierwszy Wielki Piec w Starachowicach zbudowali jeszcze wąchoccy cystersi w 1789 roku.) Wystawa “Ostatnie gąski.Pięćdziesiąta rocznica wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach” dokumentuje ostatnie “chwile” pracy Zakładu utrwalone na zdjęciach wykonanych przez Mieczysława Kowalskiego.

Serdecznie zapraszamy