Zwiedzanie Muzeum w sezonie zimowym

Od 1 listopada do 31 marca Muzeum będzie czynne w godzinach: wtorek – piątek 8:00-16:00; sobota i niedziela 11:00-14:00. W poniedziałki Muzeum nieczynne.

Początek zwiedzania o każdej pełnej godzinie. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie na godzinę przed zamknięciem muzeum, tj. o godz. 15:00 w dniach wtorek-piątek oraz o godz. 13:00 w soboty i niedziele.

W sezonie zimowym oferujemy Państwu zwiedzanie zabytkowego Wielkiego Pieca z 1899 roku oraz wystawy paleontologicznej. Wejścia do Muzeum odbywają się o pełnych godzinach od ulicy Piłsudskiego 95.

Jedna grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób.

Czas zwiedzania: 1 godzina

Grupy zorganizowane (powyżej 15 osób) proszone są o wcześniejszą rezerwację telefoniczną bądź mailową.

W sezonie zimowym Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających w następujące dni:

1) 1 listopada
2) 11 listopada
3) 24 – 26 grudnia
4) 1 stycznia
5) 6 stycznia

Ceny Biletów:
Bilet normalny: 8 zł/os.
Bilet ulgowy: 5 zł/os.

Ceny biletów wstępu do Muzeum dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny:

• bilet normalny – 4 zł/os.
  • bilet ulgowy – 2 zł/os.
  • dzieci powyżej 4 lat – 1 zł/os.
  • dzieci do 4 lat – bezpłatnie.
  • opłata za lekcje muzealną – 1 zł/os.

Zakup biletów zniżkowych możliwy będzie w kasie Muzeum po okazaniu karty wraz z dokumentem tożsamości. Dla osób nieletnich dokumentem takim jest legitymacja szkolna. Dzieci nie objęte obowiązkiem szkolnym będą mogły korzystać z Karty wyłącznie w obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

Dodatkowa możliwość zakupu biletu łączonego upoważniającego do jednorazowego wejścia do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz klasztoru Opactwa Cystersów w Wąchocku:

Bilet normalny: 13 zł/os.

Bilet ulgowy: 9 zł/os.

Bilet jest ważny bezterminowo.

Bilety ulgowe przysługują:
– dzieciom powyżej 4 roku życia, młodzieży szkolnej oraz studentom do 26 roku życia
– emerytom i rencistom
– przewodnikom zrzeszonym w PTTK lub POT

Bilety darmowe przysługują:
– dzieciom do lat 4
– opiekunom grup zorganizowanych (powyżej 15 osób)
– muzealnikom

Posiadanie uprawnień do biletu ulgowego lub darmowego stwierdza się na podstawie stosownych legitymacji bądź dokumentów tożsamości.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zwiedzanie Muzeum w sezonie zimowym